Laserowy Trenażer Strzelecki

Laserowy Trenażer Strzelecki jest rozwiązaniem sprzętowo-programowym umożliwiającym bezpieczny trening strzelecki przy wykorzystaniu własnej broni palnej lub specjalnej repliki. Trenażer służyć może do treningów większości konkurencji strzeleckich (pistolet sportowy część dokładna i szybka, pistolet standard i dowolny, pistolet centralnego zapłonu, karabin sportowy i dowolny, karabin centralnego zapłonu), jak i ogólnego treningu strzelań dynamicznych czy wojskowych. Wersje z wkładką do broni noszą nazwę LTS SPORT a wersje przeznaczone do szkoleń i edukacji to linia LTS EDU

Ogólne zasady działania:

Strzelec korzystając z repliki (EDU) lub broni wyposażonej we wkładkę laserową wyzwalaną akustycznie przez uderzenie iglicy w zbijak (lub repliki broni wyposażonej we wskazujące urządzenie laserowe), mierzy do papierowej tarczy zgodnej z konkurencją sportowa z zachowaniem proporcji do wyskalowanej tarczy na dystansach od 3 do 6 m (konkurencje pistoletowe) lub od 6 do 10 m (konkurencje karabinowe). Otwarcie tarczy jest sygnalizowane  co umożliwia realistyczny trening konkurencji, w których czas otwarcia tarczy jest limitowany. W momencie ściągnięcia spustu emitowana jest wiązka laserowa. Na tarczy pojawia się punkt, który jest wychwytywany przez czytnik – kamerę podłączoną do komputera PC i analizowany przez uruchomione oprogramowanie.Po znalezieniu miejsca trafienia (i jego weryfikacji w celu wyeliminowania fałszywych trafień), na podstawie danych uzyskanych wskutek uprzedniej kalibracji wyliczane jest miejsce, w jakie trafiłby pocisk w rzeczywistych warunkach. O trafieniu program informuje dźwiękiem a wyniki wyświetlane są na ekranie monitora — zarówno w postaci graficznej jak i punktacji liczbowej (włącznie z czasem oddania strzału). Dane z poszczególnych sesji treningowych mogą być przechowywane, odtwarzane i drukowane, co umożliwia śledzenie postępów.

W skład systemu wchodzą:

»EDU – różnego typu repliki
»SPORT uniwersalna wkładka laserowa (do wszystkich kalibrów od 5,6 do 12 mm)
» oprogramowanie
» kamera
» statyw na tarcze, kamerę i diodę (do zamocowania na statywie fotograficznym bądź zawieszenia na ścianie itp.)
» dioda sygnalizacyjna
» zestaw tarcz papierowych

Wymagania sprzętowe komputera PC:
» procesor przynajmniej 1 GHz
»1 GB RAM
» Windows XP , 7,8,10
» 2 wolne porty USB

Wersja EDU kierowana jest dla szeroko rozumianych zadań edukacyjnych i szkoleniowych  dla młodzieży czy  służb mundurowych.

Wersja SPORT  adresowana jest do klubów strzeleckich, którym może przynieść znaczne oszczędności w wyniku mniejszego zużycia amunicji przy treningu zawodników, do strzelców grupy powszechnej, którym umożliwia trening w domu, a także dla każdego, kto chce w bezpieczny i przyjemny sposób podnieść swoje umiejętności (np. podczas zawodów na imprezie integracyjnej lub zajęć ). System można również stosować do szkoleń pracowników ochrony.

Systemy w sprzedaży – www.laserowytrening.com/sklep/

  1. Polecamy !! Warto!! O.S „Q-tek”

    Nasz ośodek szkolenia pracowników ochrony „Q-tek” pokusił się na zakup Laserowego Trenażera Strzeleckiego. Uważamy, iż była to „trafiona w 10-tkę inwestycja.Produkt w pełni spełnia nasze i kursanów oczekiwania. Umożliwia, już we wstepnej fazie przygotowania strzeleckiego, nie tylko prezentację, lecz „konfrontację na sucho” kursanta z bronią i jej możliwościami uwidacznianymi bezpośrednio na wirtualnej tarczy.Pełen realizm i wiarygodność w eliminacji błędów.. LTS jest wg nas doskonałym produktem kategorii „cena/możliwości” a co za tym idzie przynosi wymierne korzyści w postaci oszczędności, nie tylko w zakupie amunicji..która ostatnio niestety jest coraz droższa!..lecz dodatkowo czasu oraz najważniejsze.. BEZPIECZENSTWA! w posługiwaniu sie bronią podczas wstępnych szkoleń.Dodatkowo, nie tylko sami kursanci ale także instruktorzy chwalą LTS, który pozwala w warunkach „pokojowych” utrzymywać formę strzelecką.Bez zbędnego rozpisywania się.POLECAMY!

  1. Brak jeszcze trackbacków
Komentarze są zamknięte